English versionO firmie


Giedzmin Wroblewski Agencja Artystyczna "EUROPA" została założona w 1990 roku przez Dyrektora Artystycznego, specjalistę produkcji dużych widowisk i małych form estradowych - mgr Giedymina Wróblewskiego. Koncesją Wojewody Warszawskiego nr KL.V–5220/C/20/90. Uzyskał również zezwolenie Ministra Edukacji Narodowej (DKU-452-897/91/TL) na prowadzenie działalności szkoleniowej w zakresie przygotowywania do pracy artysty estradowego.

Celem nadrzędnym Agencji jest działalność artystyczna, impresariat i upowszechnianie - kultywowanie oraz nauczanie tradycji narodowych kultury ludowej.

Od początku działalności Agencji prowadzone były zajęcia metodyczne przygotowujące artystyczne grupy taneczne do programów estradowych na koncerty zagraniczne i występy krajowe.

Organizując zespoły Agencja współpracowała ze Szkołą w Julinku, znajdując również zajęcie dla młodych adeptów sztuki cyrkowej w Polsce.

Od 1990 roku Giedymin Wróblewski, który całą swą artystyczną młodość przepracował w P. Z. L. P. i T. "MAZOWSZE", był twórcą i realizatorem (choreografem) programu popularyzującego nasze polskie korzenie pt. - "Kolacja z polskim folklorem" na terenie hotelu "EUROPEJSKI" w Warszawie. Tylko w 1990 roku obejrzało to widowisko rekordowa ilość zagranicznych bawiących w naszym mieście - Warszawie 17. 000 osób. Program był prezentowany również poza granicami naszego kraju: Cypr, Hiszpania, Gruzja, Japonia, Litwa, Niemcy, Francja, Belgia.

POLANIE W ramach działalności Agencji Artystycznej "EUROPA" powstała grupa folklorystyczna „POLANIE”. Członkowie tej grupy rekrutowali się z ogłaszanych naborów wśród uzdolnionej młodzieży warszawskiej i okolicznych miejscowości: Ząbki, Piaseczno, Pruszków, Legionowo . .

W trakcie edukacji członkowie zespołu zdobywali umiejętności i wiedzę teoretyczna w wyniku czego wiele osób podjęło następnie pracę w takich zespołach jak "ŚLĄSK", "MAZOWSZE", Centralny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego" , czy tez w Teatrze Muzycznym "ROMA" i "KOMEDIA" na Żoliborzu, Śląski Teatr Tańca .

Drugą grupą powołaną przez Agencję EUROPA przez był Dziecięcy Zespół Artystyczny KORALIK. Data powstania zespołu 1993 r., liczona jest od chwili uzyskania siedziby w Szkole im. W. Doroszewskiego przy ul. Tkaczy 27, jednak edukacja i prezentowanie mini wówczas programów przed publicznością odbywały się jeszcze w przedszkolu nr 336 przy ul Siemiatyckiej. Program zespołu to nie tylko suity taneczne, ale przede wszystkim tzw. widowiska taneczne m.in.: "Zbójnicki" - opowiedziana tańcem i piosenką historia o legendarnym Janosiku oraz "Warszawa sentymentalna" - pełen uroku obrazek XIX - wiecznej Warszawy przygotowany z okazji 400 - lecia stołeczności. Od kilku lat Zespół "KORALIK" został objęty również patronatem Wydziału Kultury Gminy Warszawa - Bemowo.

W latach 1991 - 1992 przygotowano dla najmłodszych odbiorców, dzieci w wieku 3 - 6 lat, pięć programów edukacyjnych prezentowanych w Przedszkolach Warszawy, województwa warszawskiego, oraz w innych regionach Polski, dzięki którym dzieci poznają polskie tańce narodowe i ludowe, obrzędy wielkanocne, folklor warszawski oraz piosenki różnych narodów.:

Japonka W 1996 roku na zaproszenie - JUN WORLD PLANNING CO., LTD - Giedymin Wróblewski przeprowadził w 11 miastach Japonii zajęcia taneczne przybliżające pięć polskich tańców narodowych w japońskich zespołach podległych Japońskiej Federacji Tańca Ludowego.

Tam też przygotował blok (polski repertuar) do koncertów w Teatrze Wielkim w Warszawie podczas DNI KULTURY JAPOŃSKIEJ 4 - 5 września 1996r., których ze strony polskiej był współorganizatorem Po raz drugi na zaproszenie Federacji Folklorystów Japońskich w 1998 r. Przez blisko dwa miesiące trasa wykładów i zajęć praktycznych wiodła od Sapporo do Jamagutchi (ogółem 5400 km).

Również w Polsce miał możliwość prowadzenia zajęć dla młodzieży z całego świata będącej uczestnikami zgrupowania w ramach PRZEDSTAWICIELSTWA EUROPEJSKIEJ FUNDACJI MOZARTOWSKIEJ w Belsku Dużym "Pałac" (1997/98), czy z uczestnikami AMERYKAŃSKIEGO KORPUSU POKOJU. (1993 - Konstancin Jeziorna , 1995 - Grodzisk Mazowicki)

Mając szerokie kontakty z impresariatami zagranicznymi organizowaliśmy tourne artystyczne dla solistów i wszelkiego rodzaju zespołów.

MAPA ZASIEGU NASZYCH PODROŻY I KONTAKTÓW
[kraje, w których występowali artyści za pośrednictwem Agencji]

Mapa zasiegu

Agencja organizowała w Polsce pobyty japońskich gości - pokazując piękne zakątki naszego kraju od Bałtyku; Gdańska przez Gniezno, Poznań, Kazimierz Dolny nad Wisłą, Kraków, aż do Tatr. Organizowała także trasy koncertowe zagranicznych dużych i małych zespołów m in. z Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy. Podczas tourne Kabaretu "Wesoły Lwów" powstał materiał dźwiękowy sfinalizowany w postaci kasety, która została bardzo ciepło przyjęta przez "starych lwowiaków" i młodszą widownię.

Agencja wydała też metodyczną kasetę video w dwóch częściach do bezstresowej nauki tańca pt.: "Tańcz ty też potrafisz", kolportowaną za pośrednictwem dobrych sklepów muzycznych, a także zaopatrując wszystkiego rodzaju Szkoły w Polsce.

Dużym osiągnięciem było przygotowanie programu artystycznego na wernisaż wystawy "ZBLIŻENIA" w dniu 15.07.1996r., będącej pod honorowym patronatem Prezydenta RFN i Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

W kwietniu 2010 roku w Mateczniku >Mazowsze< odbyła się ceremonia otwarcia Igrzysk Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, której autorem scenariusza i reżyserem był dyr. art. Giedymin Wróblewski

Na okres letniej "posuchy kulturalnej" przygotowano prezentowany w kawiarni hotelu "Europejski" w Warszawie, jak również w trasach koncertowych na wybrzeżu i miejscowościach uzdrowiskowych program kabaretowy, pt.: "Powróćmy jak za dawnych lat" z udziałem p. Lidii Wysockiej.

Zapoczątkowaliśmy cykliczne imprezy "Bemowska Jesień Kulturalna" (od 1995r), a także "Imieniny Gminy" w Warszawie i woj. Mazowieckim.

Współpraca z zespołami filmowymi zaowocowała przygotowaniem choreografii do filmów: „Cesarska tabakierka” w reż. Alaina Nahuma w koprodukcji polsko-francuskiej (1993) oraz „Zawrócony” w reżyserii Kazimierza Kutza (1994). (http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1155865,3)

Często włączaliśmy się ze współpracującymi z nami artystami do akcji charytatywnych, albo byliśmy ich organizatorami, za co Agencja ma pokaźną kolekcję podziękowań od tych, którym tak bardzo potrzeba chwili uśmiechu i radości.

Byliśmy organizatorami programów artystycznych w klubach "Kamieniołomy", "Oskar" i "Arena" gdzie wspólnie z Andrzejem Supronem, który przygotowywał zawodniczki i komentował walki stworzyliśmy kobiecy artystyczny wrestling.

Cztery nogi

Także organizowaliśmy programy variété w "Domu Chłopa", "Adrii", "Fontanna di Trevi", "Pod Krokodylem" i "Bazyliszku" ... (kto dziś pamięta te nocne kluby?)

Dla wielkich firm i korporacji np.: (IBM, ERICSSON, STATOIL, LAFARGE, KAREN NOT BOOK, ALKATEL, HOCHTIEF - BUDOKOR, IMPAQ, LEROY MERLIN, INVEST BANK, BUSINESS CENTRUM, ROTARY CLUB, CITY BANK, KRKA, ORBIS, HIT, WECO TRAVEL,MASTER FOODS, K.C.B. INTERLIGHT, PFIZER, POLSKIE TOWARZYSTWO FARMACEUTYCZNE, CEMENTOWNIA OŻARÓW, . . . ) organizujmy imprezy na terenie całej Polski, od plenerowych począwszy do zamkniętych (kameralnych) włącznie: Jubileuszowe, pikniki, promocyjne, impresaryjne, masowe - pokazy wystawy, uroczyste otwarcia nowych instytucji, firm, a także:

Agencja nasza specjalizuje się w organizacji wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych i artystycznych bez ograniczeń wiekowych. Przygotowujemy programy artystyczne np. na wesoło - iluzja, tresura, akrobacje, w których uczestnicy biorą czynny udział.

Możemy przeprowadzić mini konkurs na maxi sukces „karaoke”.

Występy zespołów tanecznych i prezentera - D. J. Zapewniamy "św. Mikołaja", i striptease dla dorosłych itd. Uzależnione jest to jednak od możliwości kontrahenta, zatem prosimy o przedstawienie swoich możliwości i podanie czego Państwo oczekujecie. Jesteśmy wstanie przeprowadzić każdą zabawę na odpowiednim poziomie, adekwatnie do preliminarza.

Ponad to nie działamy stereotypowo - jeżeli jesteście Państwo zainteresowani inną (szczególną) propozycją, prosimy o przedstawienie jej, ocenimy ją fachowo i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zapraszamy do wspólnych działań i liczymy na współpracę.